Optimalizace podnikatelských procesů pomocí AI

25.6. 2023 (Aktualizováno: 26.6. 2023)Tomáš Gřešek266x0 Komentářů

Podnikatelské procesy z pohledu přidané hodnoty

Každý úspěšný podnikatel a firma má řadů procesů. Procesy můžeme rozdělit z pohledu přidávání hodnoty na tři typy:

1. Přidává hodnotu

2. Nepřidává hodnotu

3. Plýtvání

Bohužel, plýtvání je ve firmách více jak 50%. Těch procesů, které přidávají hodnotu, je jen kolem 5%. Procesů, které nepřidávají hodnotu ale jsou nutné, je kolem 30%. Mezi tyto procesy patří účetnictví.

Automatizace v účetnictví

Řada malých a středních podnikatelů i firem bere účetnictví jako nutné zlo a neřeší optimalizaci tohoto procesu. Podle mě to je škoda. Protože optimalizované a automatizované účetní procesy mohou firmě a lidem ve firmě ušetřit mnoho času i peněz. Proto bych se rád v tomto článku zaměřil na využití AI v účetnictví.“

Ve světě neustálé digitalizace a inovací se firmy různých velikostí a z různých oborů snaží najít způsoby, jak zefektivnit své procesy. Jednou z oblastí, kde je prostor pro značnou optimalizaci, je účetnictví. Konkrétně proces vytěžování faktur, který může být náročný na čas a zdroje, se nyní díky pokročilým technologiím může značně zjednodušit a zefektivnit.

Co je to vytěžování faktur?

Vytěžování faktur je proces, při kterém se z faktur extrahují a zpracovávají relevantní data. Tento proces je tradičně prováděn manuálně a zahrnuje několik kroků, včetně skenování nebo nahrávání faktury, ručního vkládání údajů do účetního systému a kontroly a ověřování údajů. 

AI v účetnictví

Automatizace účetnictví pomocí wflow.com

Jednou z technologických inovací, které pomáhají zjednodušit a zefektivnit proces vytěžování faktur, je využití  nástroje – wflow.com.

 Co je wflow.com?

wflow.com je nástroj poskytující cloudové řešení pro automatizaci účetnictví. wflow.com umožňuje firmám převést jejich papírové a e-mailové dokumenty do digitální formy a automatizovat mnoho účetních procesů. wflow.com využivá při vytěžování faktur umělou inteligenci (AI) a to konkrétně nástroj Rossum.

Co je Rossum?

Rossum je technologie založená na umělé inteligenci (AI), která umožňuje automatické vytěžování dat z dokumentů. Rossum dokáže číst obchodní dokumenty, jako jsou například faktury a účtenky, podobně jako člověk. Rossum se dokáže  adaptovat na změny ve stylu a formátování. 

Výhody použití wflow.com a Rossum pro vytěžování faktur

Časové úspory

S použitím wflow.com a Rossum mohou firmy ušetřit značné množství času, který by jinak strávily manuálním zpracováním faktur. Automatizovaný proces umožňuje firmám rychle a efektivně zpracovávat velké množství faktur. To je obzvláště výhodné pro firmy, které chtějí zvyšovat svoji produktivitu.

Přesnost dat

Díky technologii umělé inteligence je Rossum schopen extrahovat data z faktur s velkou přesností, což minimalizuje riziko chyb. Při manuálním zadávání dat dochází velmi často k chybám. Tato přesnost je klíčová pro správné a bezchybné vedení účetnictví. Automatizované vytěžování dokladů pomůže předcházet finančním nesrovnalostem a případným sankcím.

Kdo může profitovat z využití wflow.com?

Infopodnikatel prodávající knihy, e-booky, online kurzy, webináře, prezenční kurzy

Infopodnikatel, který měsíčně vydává 1000 faktur a přijímá 100 faktur a 50 účtenek, může s použitím wflow.com a Rossum ušetřit značné množství času a zdrojů, které by jinak strávil manuálním zpracováním těchto dokumentů. Automatizace tohoto procesu také snižuje riziko chyb při manuálním zadávání dat a umožňuje podnikateli soustředit se na rozvoj svého podnikání, místo na účetní procesy.

Malé truhlářství s 5 zaměstnanci

Malé truhlářství, které měsíčně vydává 30 faktur a přijímá 500 faktur a 200 účtenek, také může značně profitovat z použití wflow.com a Rossum. Automatizace procesu vytěžování faktur může vést k významným časovým úsporám a zefektivnění účetních procesů. Tím může truhlářství ušetřit značné náklady na pracovní sílu a zdroje.

Má smysl automatizovat účetnictví?

Automatizace účetnictví pomocí nástrojů jako jsou wflow.com a Rossum může přinést značné výhody pro malé a střední podniky. Nejen že může ušetřit čas a zdroje, ale také zlepšit přesnost a efektivitu účetních procesů. Bez ohledu na to, jaký druh podnikání provozujete, vytěžování faktur je klíčovým procesem, který může být díky AI technologiím značně optimalizován.

Chcete si vyzkoušet wflow.com? Domluvte si osobní konzultaci zde.

Tomáš Gřešek
Tomáš Gřešek
Lektor, konzultant, kouč a vizionář, který rád inspiruji lidi na jejich cestě životem.

Pro vaši podporu na cestě produktity jsme pro vás připravili:

kniha SMARTEEST+ CÍLE - webinář pro webinář

SMARTEEST+ CÍLE

V knize najdete inspiraci nejen jak si cíle nasatavit, ale zejména jak cíle úspěšně implementovat.

 

Více informací

LEADER PRODUKTIVITY V KOSTCE

V kurzu se naučíte implementovat klíčoví principy PRODUKTIVITY do svého života a podnikání.

 

Více informací

JAK ÚSPĚŠNÍ NAPLNIT CÍLE

V kurzu se nučíte jak implementovat cíle.

Více informací
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů